Yerel Haberler

Ali Karaoba’dan Sert Çıkış: “Hastanede Televizyon Sansürüne Son Verin!”

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan televizyon sansürü, Milletvekili Ali Karaoba’nın sert eleştirilerine neden oldu. Karaoba, vatandaşların sadece iktidarın onayladığı kanalları izlemek zorunda bırakılmasını kınayarak, Sağlık Bakanı'na bu uygulamaya son verilmesi çağrısında bulundu.

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde televizyon sansürü tartışmaları gündemde. Uşak Milletvekili Ali Karaoba, hastanede yaptığı ziyaretler sırasında hastaların yaşadığı bu durumu gündeme getirdi. Karaoba, hastane yönetiminin hastaların odalarında dahi muhalif televizyon kanallarını izlemelerini engellediğini belirtti.

Televizyon Kanallarına Engel

Karaoba, hastane yönetiminin, hastaların izlemesi gereken kanalları belirlediğini ve bu durumun kabul edilemez olduğunu ifade etti. “Sansürü alışkanlık hâline getirdiler. İktidarın maşası yaptığınız TRT ve RTÜK’le uyguladığınız sansürü hastanede de uygulamaya başladınız, şimdi de vatandaşın hasta yatağında izlediği televizyon kanallarına engel oluyorsunuz,” diyen Karaoba, bu uygulamanın insan haklarına aykırı olduğunu vurguladı.

FETÖ Taktikleri ve Gerçeklerin Saklanması

Karaoba, bu sansür uygulamasını “FETÖ taktiği” olarak nitelendirdi ve “İnsanlar sadece sizin istediğiniz kanalları izlemek zorunda değiller. Gerçekleri halktan bu şekilde saklayamazsınız,” diyerek tepkisini dile getirdi. Karaoba, bu tür uygulamaların demokratik bir toplumda yeri olmadığını ve vatandaşların özgür bilgiye erişim hakkının engellenemeyeceğini belirtti.

Sağlık Bakanı’na Çağrı

Milletvekili Karaoba, konuşmasında Sağlık Bakanı’na da seslendi: “Bu rezalete son verin, hastalarımız istediği kanalları izleyebilsinler.” Karaoba, sağlık hizmeti alan vatandaşların bu tür sansür uygulamaları ile karşı karşıya kalmasının kabul edilemez olduğunu ve derhal bu duruma son verilmesi gerektiğini söyledi.

”Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde randevu belasına yeni bir sorun daha eklendi. Dün birçok hastamızı ziyaret ettim, vatandaşlarımızın ilettiği bir sorunu dile getirmek istiyorum. Hastane yönetimi, hastaların odaları da dâhil, tüm televizyonlardan muhalif televizyon kanallarının izlenmesini engellemiş durumda.

Sansürü alışkanlık hâline getirdiler. İktidarın maşası yaptığınız TRT ve RTÜK’le uyguladığınız sansürü hastanede de uygulamaya başladınız, şimdi de vatandaşın hasta yatağında izlediği televizyon kanallarına engel oluyorsunuz. Bu FETÖ taktiğini bir an önce bırakın. İnsanlar sadece sizin istediğiniz kanalları izlemek zorunda değiller. Gerçekleri halktan bu şekilde saklayamazsınız.

Sağlık Bakanına sesleniyorum: Bu rezalete son verin, hastalarımız istediği kanalları izleyebilsinler.” dedi. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu