google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc Ayhan Barut'tan AKP İktidarına Sert Eleştiri: "Faturayı Halka Kesti!" - haberbil.net
Ekonomi

Ayhan Barut’tan AKP İktidarına Sert Eleştiri: “Faturayı Halka Kesti!”

Adana Milletvekili Ayhan Barut, AKP iktidarını kamuda tasarruf adı altında halka yük getiren politikalar izlemekle eleştirdi. Barut, emekçiler ve atanamayan gençler için sert mesajlar verdi.

Adana Milletvekili Ayhan Barut, AKP hükümetinin kamu tasarruf kararlarına yönelik sert eleştirilerde bulundu. Barut, yapılan bu tasarrufların halka zarar verdiğini vurgulayarak, hükümetin lüks harcamalardan kaçınmadığını ve bu maliyetin vatandaşların omuzlarına yüklendiğini belirtti.

“Fatura Neden Halka Kesiliyor?”

Barut, AKP iktidarının kamu tasarruf kararlarını değerlendirirken, “Faturayı kendinize değil de neden halka çıkardınız?” sorusunu yöneltti. Hükümetin tasarruf adı altında yaptığı harcamaların gariban emekçileri ve atama bekleyen gençleri olumsuz etkilediğini savundu.

Lüks Saraylara Tasarruf Yok

Ayhan Barut, hükümetin lüks harcamalarına dikkat çekerek, “Yüze, uçan, yazlık, kışlık bin odalı saraya tasarruf yok; gariban emekçiye, atama bekleyen gençlerimize darbe vuruluyor,” dedi. Barut, bu durumun halk arasında büyük bir haksızlık ve adaletsizlik yarattığını ifade etti.

Esnek ve Uzaktan Çalışma Eleştirisi

Barut, esnek ve uzaktan çalışmanın yaygınlaştırılması kararının kölelik düzenini andırdığını belirtti. Kamu çalışanlarının bu kararlarla cezalandırıldığını ve atanamayan öğretmenler ile mühendislerin mağdur edildiğini söyledi.

Hazine Garantili Projeler ve Ödemeler

Hükümetin hazine garantili projelere ve ödemelere dikkat çeken Barut, “Yüz milyarlarca liralık hazine garantili köprülere, hastanelere, kullanılmayan havaalanlarına ses edilmiyor,” dedi. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 73,8 milyar lira, Sağlık Bakanlığı’nın ise 26 milyar lira garanti ödemesi yapacağını vurgulayan Barut, kimsenin bu duruma dur demediğini belirtti.

“AKP’ye Dur Diyelim!”

Barut, açıklamasını “AKP’ye ‘Dur!’ diyoruz,” sözleriyle sonlandırdı. AKP hükümetinin yanlış politikalarından dönmesi gerektiğini savunan Barut, halkın çıkarlarını gözetmeyen kararların bir an önce durdurulmasını istedi.

Başa dön tuşu