Genel

Barbie, ABD’de Yılın En Büyük Filmi Oldu

Barbie, ABD’de yılın en büyük filmi oldu. Greta Gerwig’in yönettiği film, birkaç gişe rekoru kırdı ve izleyicileri büyüledi. Barbie’nin maceraları hakkında daha fazla bilgi edinmek için makalemizi okuyun.

Barbie moda bebeği, 60 yılı aşkın süredir çocukların sevgilisi oldu. Şimdi de sinema perdesinde büyük bir başarıya imza attı. Yeni film “Barbie”, ABD’de yılın en büyük filmi oldu ve birkaç gişe rekoru kırdı.

Gişe Rekorları

Film, süper kahraman olmayan bir film için en çok parayı kazanmak rekorunu eline geçirdi. ABD’deki sinemaseverler, filmin açılış haftasonunda toplam 162 milyon dolar ödedi. Dünya çapında bilet satışları 356 milyon doların üzerindeydi.

Film ayrıca bir kadın yönetmen tarafından yapılan bir film için en çok parayı kazandı. “Barbie”nin yönetmenliğini, bağımsız filmler “Lady Bird” ve “Little Women”da da çalışmış olan Greta Gerwig üstlendi. Gerwig ayrıca “Barbie”nin ortak yazarıdır.

Film uzmanları, “Barbie”nin bu kadar özgün bir film olmasının canlandırıcı olduğunu söylüyor. İnsanlar süper kahraman filmlerinden bıkmış olabilir. Bir eleştirmen, “Barbie” nin komik, eğlenceli ve feminist bir film olduğunu söyledi.

Film Hakkında

Bayan Gerwig’in filmi, Amerikan oyuncak şirketi Mattel tarafından yapılan Barbie moda bebeği hakkındadır. Oyuncak, Amerikalı iş kadını Ruth Handler tarafından yaratıldı ve 1959’da piyasaya sürüldü. Şimdiye kadar yapılmış en çok satan oyuncaklardan biri haline geldi. Dünya çapında bir milyardan fazla Barbie bebek yapılmıştır.

Barbie, 1980’lerden beri video oyunlarının, animasyon filmlerinin ve TV dizilerinin yıldızı olmuştur. Gerwig’in filminde Barbie, mükemmele yakın animasyon dünyası Barbie diyarını beklenmedik bir şekilde insanların dünyasında yaşamak için terk eder.

Filmde Barbie’nin kendini bulma yolculuğunu izliyoruz. Barbie, gerçek hayatta nasıl başarılı olacağını öğrenirken, aynı zamanda insanlara da hayallerini gerçekleştirmeleri için ilham veriyor.

Devam Filmi ve Yan Ürün

Film o kadar popüler oldu ki, devam filminin gelme ihtimali yüksek. Bu yüzden hayranlar “Barbie 2” ve “Barbie 3” için hazırlansın. Barbie’nin arkadaşı Ken’e odaklanan bir yan ürün de olabilir.

Barbie’nin hayranları, filmin resmi web sitesini ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirler. Web sitesinde film hakkında haberler, fragmanlar, oyuncu kadrosu ve fotoğraflar bulunuyor.

Barbie’nin sinema macerasını kaçırmayın! Hemen biletinizi alın ve bu harika filmi izleyin. Barbie sizi bekliyor!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu