Yerel Haberler

Başakşehir’de Büyük Soygun 2,5 Milyon TL Çalındı, Hırsız İstanbul Havalimanı’nda Yakalandı

Başakşehir, İstanbul'da meydana gelen büyük bir soygun olayı Bir aracın camını kırarak 2,5 milyon TL çalan hırsız, güvenlik kameraları sayesinde tespit edildi ve İstanbul Havalimanı'nda polis tarafından yakalandı. Olay, şehirdeki güvenlik önlemleri ve polis teşkilatının etkinliğini gözler önüne seriyor.

Bu haber Başakşehir, İstanbul’da gerçekleşen bir soygun olayını detaylı bir şekilde anlatıyor. Habere göre, Arnulfo D. R. adlı bir şahıs, park halindeki bir aracın camını kırarak içerisinde bulunan ve yeni bir bankadan çekilmiş 2,5 milyon Türk Lirası değerindeki çantayı çalmış. Araba M. S. K.’ya aitmiş. Hırsızlık anı güvenlik kamerası tarafından kaydedilmiş.

Araba sahibi M. S. K.’nın şikayeti üzerine, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği bir soruşturma başlatmış. Arnulfo D. R., daha sonra İstanbul Havalimanı’nda yakalanarak gözaltına alınmış. Yakalandığında şahsın üzerinde ve sırt çantasında 4,930 Euro ve 3,385 Türk Lirası bulunmuş. Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri tarafından adli makamlara teslim edilen zanlı, tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna gönderilmiş.

Haber, Türk polisinin şüpheliyi takip edip yakalama konusundaki etkinliğini ve güvenlik kameralarının suç soruşturmalarına katkısını vurguluyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu