google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc Breaking Bad ve Better Call Saul’un Unutulmaz Yüzü Mark Margolis Vefat Etti - haberbil.net
Genel

Breaking Bad ve Better Call Saul’un Unutulmaz Yüzü Mark Margolis Vefat Etti

Breaking Bad ve Better Call Saul dizilerinin yıldızı Mark Margolis, 83 yaşında hayatını kaybetti. Emmy adayı oyuncu, Hector “Tio” Salamanca rolüyle akıllarda kaldı.

Hollywood’un sevilen karakter oyuncularından biri olan Mark Margolis, 83 yaşında hayata veda etti. Margolis, Breaking Bad ve Better Call Saul dizilerinde canlandırdığı Hector “Tio” Salamanca rolüyle tanınıyordu.

Emmy Adaylığı Getiren Rol

Margolis, Breaking Bad’de sessiz ama ölümcül Meksikalı kartel patronu Hector “Tio” Salamanca’yı oynadı. Karakteri neredeyse ölümcül bir felç geçirmiş olduğundan, nadiren tek kelime konuşurdu. Çoğunlukla dik bakışlar ve hırıltılar aracılığıyla iletişim kuran Margolis, tekerlekli sandalyeye mahkum olan Hector’u, dostları ve düşmanlarıyla konuşurken sözcükleri hecelemek için sık sık delici bir zil çaldı.

Margolis’in bu rolüyle gösterdiği performans, hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden büyük beğeni topladı. 2012 yılında Emmy Ödülleri’nde En İyi Konuk Erkek Oyuncu adaylığı kazandı. Aynı rolü Better Call Saul dizisinde de devam ettiren Margolis, dizinin son sezonunda da yer aldı.

Scarface’ten Breaking Bad’e Uzanan Kariyer

Margolis’in oyunculuk kariyeri 1970’lerde başladı. Yardımcı rollerle sinemaya adım atan Margolis, Going in Style (1979) ve Dressed To Kill (1980) gibi filmlerde oynadı. Gangsterleri ve kötüleri oynayan bir karakter oyuncusu olarak tanınan Margolis, ilk büyük rolünü 1983’te Scarface filminde aldı. Al Pacino’nun Tony Montana’sının karşısında gangster Alberto the Shadow rolünü üstlenen Margolis, filmde unutulmaz sahnelerde yer aldı.

Margolis, kariyeri boyunca pek çok film ve dizide rol aldı. The Equalizer (1985-1989), Oz (1997-2003), Hannibal (2013-2015), The Good Wife (2014-2016) gibi yapımlarda izleyiciyle buluştu. Ayrıca Darren Aronofsky’nin yönettiği Pi (1998), Requiem for a Dream (2000), The Fountain (2006), The Wrestler (2008), Black Swan (2010) ve Noah (2014) gibi filmlerde de yer aldı.

Menajeri ve Oğlundan Açıklama

Margolis’in ölüm haberi menajeri Robert Attermann tarafından doğrulandı. The New York Post’a konuşan Attermann, Margolis’i övgüyle anlattı.

Attermann, “Yıllar boyunca, Mark yalnızca olağanüstü performanslarıyla seyircilerin gözlerini kamaştırmakla kalmadı, aynı zamanda harika bir mizah anlayışına sahip, ailesini seven inanılmaz derecede nazik bir adamdı” dedi.

Attermann, “Zanaatına olan bağlılığı, olağanüstü yelpazesi ve becerisiyle izleyicileri büyüleyen, hayata geçirdiği sayısız unutulmaz rolde açıkça görülüyor. Mark’ın ekrandaki başarılarının ötesinde, samimi ve cana yakın tavrı, onunla çalışmayı bir zevk haline getirdi. Hem bir aktör hem de bir insan olarak Mark’ın kalıcı mükemmelliği ve cana yakın doğası, onunla işbirliği yapma ve onu tanıma şansına sahip olanlar üzerinde silinmez bir izlenim bıraktı. Kesinlikle özlenecek” diye ekledi.

Margolis’in oğlu, aktör ve Morgan Margolis ise Hollywood Reporter’a babasının kısa bir hastalıktan sonra Perşembe günü New York’taki Mount Sinai Hastanesinde öldüğünü söyledi.

Margolis’in hayranları, sosyal medyada üzüntülerini dile getirdi. Breaking Bad ve Better Call Saul dizilerinin resmi Twitter hesapları da Margolis için başsağlığı mesajı paylaştı.

Başa dön tuşu