google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc Coca-Cola’nın 51 Haftanın En Düşük Seviyesine Gerilediği Bir Günde ABD Borsaları Yön Kaybetti - haberbil.net
Ekonomi

Coca-Cola’nın 51 Haftanın En Düşük Seviyesine Gerilediği Bir Günde ABD Borsaları Yön Kaybetti

ABD borsalarının yön kaybettiği bir günde Coca-Cola’nın 51 haftanın en düşük seviyesine gerilediği haberini okuyun. Şirketin satışlarının beklentilerin altında kalması ve kar marjının daralmasının nedenleri neler?

ABD borsaları perşembe günü yön kaybetmiş durumda. Üç ana ortalama yatay çizgide seyrediyor. Tüccarlar yarın açıklanacak olan maaş bordrosu raporu öncesinde küçük tahminlerde bulunmaktan kaçınıyor ve hissiyat kırılgan olmaya devam ediyor.

İlk işsizlik başvuruları bir kez daha 207 bin seviyesindeki tahminlerin altında kalarak 7 ayın en düşük seviyelerine yakın kalmayı sürdürdü ve işgücü piyasasının dirençli olduğuna işaret etti. Aynı zamanda, Hazine getirileri yüksek kalmasına rağmen tahvil satışları hafiflemiş gibi görünüyor.

Enerji ve Kamu Hizmetleri Sektörleri Düştü, Sağlık Sektörü Yükseldi

Enerji ve kamu hizmetleri en kötü performans gösteren sektörler olurken, sağlık parlak bir noktaydı ve teknoloji sektörü ise yatay seyrediyordu. Apple, Microsoft, Amazon ve Alphabet’in de aralarında bulunduğu Megacap büyüme hisseleri biraz daha düşük olurken, Nvidia ve Tesla yaklaşık %0,9 oranında değer kazandı.

Coca-Cola 51 Haftanın En Düşük Seviyesine Geriledi

Ayrıca Coca-Cola 51 haftanın en düşük seviyesi olan 54,69 dolara geriledi. Bu düşüşün nedeni olarak şirketin satışlarının beklentilerin altında kalması ve kar marjının daralması gösteriliyor.

Coca-Cola’nın 2023 ilk çeyrek geliri 8,7 milyar dolar olarak açıklandı. Bu rakam analistlerin beklentisi olan 8,9 milyar doların altında kaldı. Şirketin kar marjı ise %28,2’den %27,3’e geriledi.

Coca-Cola CEO’su James Quincey, pandeminin etkilerinin devam ettiğini ancak şirketin 2023 yılı için büyüme hedeflerini koruduğunu söyledi.

Başa dön tuşu