Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk demokrasisinin namusunu ve şerefini biz kurtardık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim zaferi sonrası yaptığı konuşmada, Türkiye’nin çok kritik bir seçim yaşadığını, küresel şer şebekeleriyle, terör örgütleriyle, tetikçi basın yayın kuruluşlarıyla ve provokatörlerle mücadele ettiklerini söyledi. Erdoğan, muhalefetin yalan rüzgârının hiç dinmediğini, partisiyle ilgili iftiraların arkasının hiç kesilmediğini, seçmen iradesini maniple etme çabalarının hiç durmadığını belirtti. Erdoğan, siyasi tarihimize kara leke olarak geçecek pek çok örnekle karşılaştıklarını, seçimi kazanmak uğruna her şeyi yapan muhalefetin siyasi mücadelenin hudutlarını belirleyen ne kadar ahlaki çizgi varsa hepsini çiğnediğini ifade etti. Erdoğan, milletin desteğiyle iki hafta arayla iki seçim kazanma başarısı gösterdiklerini, aynı zamanda Türk demokrasisinin namusunu ve şerefini de kendilerinin kurtardığını vurguladı.

Seçimlerle ilgili gerçekleri anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim zaferi sonrası yaptığı konuşmada, seçimlerle ilgili gerçekleri anlattı. Erdoğan, Türkiye’nin gelecekteki sonuçları itibarıyla çok kritik bir seçim yaşadığını, ülke aleyhine yürütülen kampanyaların zirveye tırmandığı bir seçim döneminin geride bırakıldığını kaydetti. Erdoğan, masanın görünür görünmez ortaklarıyla birlikte küresel şer şebekeleriyle, envaiçeşit terör örgütüyle, tetikçi basın yayın kuruluşlarıyla, milletin birlik ve beraberliğine kasteden provokatörlerle de mücadele ettiklerini belirtti.

Muhalefetin yalan rüzgârına tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında muhalefetin yalan rüzgârına tepki gösterdi. Erdoğan, muhalefetin yalan rüzgârının hiç dinmediğini, partisiyle ilgili iftiraların arkasının hiç kesilmediğini, seçmen iradesini maniple etme çabalarının hiç durmadığını söyledi. Erdoğan, siyaset mühendislerinin bir an olsun sahneyi terk etmediğini, farklı seslere tahammülsüzlüğün had safhaya çıkarken, itibar suikastleriyle siyasetçilerin hedef alındığını, yıpratıldığını, linç edildiğini ifade etti. Erdoğan, kaset kumpaslarıyla, bel altı yöntemlerle rakiplerin minder dışına itildiğini, 30 yılda edilmeyen hakaretin üç güne sığdırıldığı utanç verici günler gördüklerini, siyasi tarihimize kara leke olarak geçecek pek çok örnekle karşılaştıklarını anlattı.

Seçim zaferinin önemini vurguladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında seçim zaferinin önemini vurguladı. Erdoğan, seçimi kazanmak uğruna her şeyi yapan muhalefetin siyasi mücadelenin hudutlarını belirleyen ne kadar ahlaki çizgi varsa hepsini çiğnediğini söyledi. Erdoğan, milletin desteğiyle 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta sadece iki hafta arayla iki seçim kazanma başarısı göstermediklerini, aynı zamanda Türk demokrasisinin namusunu ve şerefini de kendilerinin kurtardığını vurguladı. Erdoğan, milletin kendilerine verdiği güven ve yetkiyle Türkiye’yi daha ileriye taşıyacaklarını, hedeflerine ulaşmak için gece gündüz çalışacaklarını, milletin hizmetkarı olmaya devam edeceklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu