google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mezuniyet Töreninde Önemli Açıklamalar - haberbil.net
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mezuniyet Töreninde Önemli Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu mezuniyet töreninde konuştu. Türkiye’nin savunma yatırımları, terörle mücadele, darbeler ve cumhuriyetin 100 yıl dönümü hakkında önemli mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Ağustos 2023 Çarşamba günü İstanbul’da Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu mezuniyet törenine katıldı. Erdoğan, törende yaptığı konuşmada Türkiye’nin savunma yatırımları, terörle mücadele, darbeler ve cumhuriyetin 100 yıl dönümü hakkında önemli mesajlar verdi.

Türkiye Oyun Kuran ve Oyun Bozan Bir Ülke

Erdoğan, Türkiye’nin savunma sanayisinde son yıllarda elde ettiği başarıları anlattı. Türkiye’nin sadece oyun kuran değil, gerektiğinde aleyhimize olan oyunları da bozan bir ülke olduğunu vurguladı. Erdoğan, “Sadece oyun kuran değil gerektiğinde aleyhimize olan oyunları da bozan bir ülkeyiz. Türkiye’nin savunma yatırımları ile elde ettiği gücü bu sözlerle özetledi.” dedi.

Terörle Mücadelede Kararlılık

Erdoğan, terörle mücadelede kararlılık mesajı verdi. Teröristleri illerinde ilim ilim inlettiklerini söyledi. Erdoğan, “Ülkemiz bir terör koridoru ile kuşatılmak istendiğinde tüm tehditlere ve baskılara rağmen Suriye’nin kuzeyini düzenlediğimiz askeri harekatlarla terör devleti heveslerini kursaklarda bıraktık. Bunu yaptık Gabar’da, bunu yaptık Tendürek’te, bunu yaptık Besler Deresi’nde, bunu yaptık ve teröristlere illerinde inim inim inlettik.” diye konuştu.

Darbelere Asla İzin Vermeyeceğiz

Erdoğan, geçmişte hem demokrasimize hem de ordumuzun imajına ve disipline zarar veren sıkıntılı durumlarla karşılaştıklarını hatırlattı. Bunların bir daha yaşanmaması için her türlü tedbiri aldıklarını, alacaklarını ve alacaklarını belirtti. Erdoğan, “Türkiye’nin ne 27 Mayıs ne 12 Eylül ne yirmi sekiz şubat ne de 15 Temmuz benzeri vakalara tahammülü yoktur.” dedi.

Cumhuriyetin 100 Yıl Dönümünde Birlik Beraberlik Çağrısı

Erdoğan, cumhuriyetin kuruluşunun 100 yıl dönümüne de değindi. 85 milyon olarak büyük bir kucaklaşmayı gerçekleştirmek istediklerini söyledi. Erdoğan, “Cumhuriyetimizin 100 yıl dönümünü vesile kılmak suretiyle 85 milyon olarak büyük bir kucaklaşmayı gerçekleştirelim istiyoruz. Her konuda aynı düşünmesek, aynı görüşleri paylaşmasak dahi aynı yöne bakmayı başarabilmeliyiz. Kökenimiz, hayat tarzımız, ideolojilerimiz farklı olsa da Türkiye olarak özellikle ortak paydada buluşabilmeliyiz.” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu