İş İlanları

Dışişleri Bakanlığına en az lise mezunu 50 personel alımı yapılacak

Dışişleri Bakanlığı en az lise mezunu öğrenen düzeylerinden şoför, temizlik personeli, basit bakım hizmetleri personeli, sıhhi tesisatçı, asansör bakım elemanı, boyacı mesleklerinden personel alımı için yeni bir ilan yayınladı. İlana göre Dışişleri Bakanlığı’na bu meslek gruplarından bay-bayan 50 personel alımı yapılacak.

Dışişleri Bakanlığı personel alımı için 27 Temmuz 2023 tarihinde yeni bir iş ilanı yayınladı. Resmi gazetede yayınlanan ilana göre Dışişleri Bakanlığı kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere en az lise mezunu öğrenim düzeylerinden bay-bayan 50 personel alımı yapacak.

Dışişleri Bakanlığına 50 personel alımı için başvurular 14 Ağustos 2023 tarihinde başlayacak ve 28 Ağustos 2023 tarihine kadar devam edecek. Başvurular ise kariyer kapısı üzerinden online şeklinde yapılacaktır.

Aranan Meslekler

Bakanlığa SRC-2 ve Psikoteknik belgesine sahip, yeni tip de sınıfı sürücü belgesine sahip şoför alımı,

En az lise mezunu temizlik personeli,

Elektrik-elektronik teknolojisi alanı ve dallarından mezun bakım hizmetleri personeli,

Tesisat Teknolojisi İklimlendirme alanı; Isıtma ve Sıhhi Tesisat Sistemleri ve Yapı Tesisat Sistemleri dallarından mezun sıhhi tesisatçı,

Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanının Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım, Asansör Sistemleri veya Endüstriyel Bakım Onarım dallarının birinden mezun asansör bakım elemanı,

3308 sayılı Kanuna göre Boya, Boyacılık ve Yüzey Hazırlama, Yapı Yüzey Kaplama, Duvarcılık, Sıvacılık, Yapı Duvar ve Sıva Sistemleri veya Yapı Duvarcılığı dallarında ustalık veya kalfalık belgesine veya mimari sertifika belgesine sahip olmak (Ortaöğretim kurumlarının İnşaat Teknolojisi Görünüm Yapı Yüzey Kaplama ve Yapı Yüzey Kaplamacılığı dallarından mezun olanlardan belge istenmeyecek, aday diplomasını sisteme yükleyecektir). İnşaat işçisi alınacak.

BAŞVURU İÇİN ORTAK/GENEL ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak.

Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını doldurmamış olmak (Doğum tarihi: 28.08.1988 (dahil) – 27.08.2005 (dahil) aralığında olanlar kabul edilir).

2022 yılında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS-B) katılmış olmak (değerlendirme KPSSP94 puan türüne göre yapılacaktır) ve KPSSP94 puan türünden en az 65 puan almış olmak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER

– Bir adet vesikalık fotoğraf

– 2022 yılı KPSS (B) grubu (KPSSP94) sınav sonuç belgesi

– En son mezun olunan okuldan alınan diploma ile ortaöğretim diplomasının onaylı örneği

– Boya/badana alt başlığına başvuranlar için ustalık veya kalfalık veya mesleki yeterlilik belgesinin onaylı örneği

– Şoför alt başlığına başvuranlar için sürücü belgesinin, SRC-2 ile Psikoteknik belgelerinin onaylı örnekleri

BAŞVURULAR

Başvurular, 14 Ağustos 2023 günü başlayacak ve 28 Ağustos 2023 günü saat 18:00’de sona erecektir. Adaylar e-Devlet üzerinde Dışişleri Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden giriş yaparak, belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanmak suretiyle başvurularını gerçekleştireceklerdir. Adaylar başvuru için gerekli belgeleri başvuru sisteminde belirtilen yerlere yükleyeceklerdir. Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden başvuru yapmayan adayların talepleri dikkate alınmayacaktır.

Sözleşme imzalamaya hak kazanan asil adayların ve belirlenecek sayıda yedek adayın listesi, Bakanlığın http://www.mfa.gov.tr adresli internet sitesi üzerinden ilan edilecek olup, adaylara ayrıca postayla tebligat yapılmayacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu