google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc Disney, akış hizmetleri için fiyat artışına gidiyor - haberbil.net
Genel

Disney, akış hizmetleri için fiyat artışına gidiyor

Disney, akış hizmetleri için fiyat artışına gidiyor. Reklamsız Disney+ ve Hulu’nun fiyatları önemli ölçüde yükselecek. Disney, içerik kitaplığının Netflix ve Max ile rekabet edebileceğine inanıyor.

Disney, işletme için karlılığı hızlandıracak gibi göründüğü için akış tekliflerinin neredeyse tamamında fiyatları yükseltiyor. Reklamsız Disney+, 12 Ekim’den itibaren %27 artışla aylık 13,99 ABD dolarına mal olacak. Reklamlı Disney+ aylık 7,99 ABD doları olmaya devam edecek. Disney ayrıca, 1 Kasım’dan itibaren reklam katmanı teklifini Avrupa ve Kanada’daki belirli pazarlara genişletecek.

Disney, reklamsız Hulu’nun fiyatını %20′lik bir artışla ayda 17,99 dolara çıkarıyor. Reklamlı Hulu da aynı fiyatla ayda 7,99 ABD doları olarak kalacak .

Karşılaştırma için, Netflix’in reklamsız standart planı aylık 15,49 ABD dolarıdır. Warner Bros. Discovery’nin Max aylık 15,99 dolardır.

Disney’in fiyat stratejisi

Disney+’ı neredeyse reklamsız Netflix ve Max kadar yüksek fiyatlandırma ve Hulu için daha fazla ücret alma kararı, Disney’in içerik kitaplığının bu iki hizmetle rekabet edebileceğine inandığını gösteriyor. Disney İcra Kurulu Başkanı Bob Iger, 2019′da Disney+’ı başlattığında, niş aile teklifini kasıtlı olarak ayda 6,99 ABD doları gibi düşük bir fiyatla belirledi – bu, Netflix’in neredeyse yarı fiyatına.

Geçen yıl Disney, Disney+’ın maliyetini ayda 3 dolar artırdı. Iger, fiyat artışının hizmetin minimum düzeyde iptal edilmesine yol açmasına şaşırdığını kabul etti.

Disney’in Çarşamba günü yaptığı kazanç görüşmesi sırasında Iger, “2022′nin sonlarında Disney+’ta oldukça önemli bir fiyat artışı aldık ve bu nedenle gerçekten önemli bir dalgalanma veya abone kaybı görmedik, bu gerçekten cesaret vericiydi” dedi.

Iger, Disney’in bu hizmetlerin fiyatlarını aynı tutarak kullanıcıları kasıtlı olarak reklam destekli hizmetlerine yönlendirmeye çalıştığını belirtti. Iger, akış için reklam ortamının geleneksel doğrusal TV’den daha sağlıklı olduğunu ekledi.

Disney’in paket teklifleri

Disney , Aralık ayında piyasaya sürüldükten sonra ABD reklam destekli hizmetine 3,3 milyon abone ekledi , Iger telefon görüşmesinde duyurdu. Yeni Disney+ abonelerinin yaklaşık %40′ının reklam katmanına kaydolduğunu söyledi.

Hem Disney+ hem de Hulu’yu reklamsız isteyen tüketiciler, yeni bir “premium ikili” teklifte ayda 19,99 ABD doları ödeyebilirler – ayda 12 ABD doları tasarruf. Bu teklif 6 Eylül’den itibaren geçerli olacak. Reklamlı Disney+ ve Hulu paketi, aylık 9,99 ABD dolarından değişmeyecek.

Disney ayrıca Disney+ (reklamsız), Hulu (reklamsız) ve ESPN+ (reklamlı) paketinin fiyatını aylık 19,99 dolardan 24,99 dolara yükseltti. Üç ürünün reklamlı paketi ayda 2 olacak.

Disney’in akış performansı

Disney Çarşamba günü, akış bölümünün mali üçüncü çeyrekte 512 milyon dolar kaybettiğini söyledi. Hindistan’ın Hotstar’ı hariç Disney+, dönem boyunca 800.000 abone ekledi. Disney+, çeyreği Hotstar hariç 105,7 milyon Disney+ abonesi ve toplamda yaklaşık 146 milyon aboneyle kapattı.

Disney ayrıca reklamlı Hulu + Live TV’nin fiyatını aylık 69,99 dolardan 76,99 dolara çıkarıyor. Reklamsız Hulu + Live TV, aylık 82,99 dolardan ayda 89,99 dolara fırlayacak.

Disney, önümüzdeki aylarda Hollywood yazarları ve aktörleri grevlerinin içerik hattını tehdit etmesine rağmen tüketicilerin akış hizmetleri için daha fazla ödeme yapacağına bahse giriyor.

Başa dön tuşu