google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc Emeklilerin istediği şey, bir saray lütfü değil, kendi emeklerinin karşılığıdır - haberbil.net
Gündem

Emeklilerin istediği şey, bir saray lütfü değil, kendi emeklerinin karşılığıdır

Emeklilerin alamadığı zam ve verilmeyen ödenekler nedeniyle yaşadıkları mağduriyeti anlatan bir haber makalesi. Makalede, emeklilerin kendi birikimlerinin karşılığını istedikleri ve iktidarın emek düşmanlığı yaptığı vurgulanıyor.

Emeklilerin alamadığı zam, verilmeyen ödenekler ve hayat pahalılığı karşısında çaresiz kalan milyonlarca emekli, son günlerde gündemin en önemli konularından biri oldu. Emekliler, açlığa neden mahkum edildiklerini soruyor. Bu sorunun cevabı, aslında emeklilerin aldığı ücretin ne olduğunu düşünmemekten kaynaklanıyor.

Emekliler, ulufe almıyor. Emekliler, sultandan bir inayet beklemiyor. Emekliler, yıllar boyu kendi emeklerinden kesilen, emekli ücretinin değerini kaybetmiş miktarını alıyorlar. Yani, kendi birikimleridir aldıkları. O kendi birikimleri de uzun yıllar kullanılmış, dolar karşısında değerini kaybetmiş, bugünkü satın alma gücü itibariyle yoksulluğa mahkum edilmiş bir miktarın kendilerine verilmesidir.

Emeklilerin istediği şey, bir saray lütfü değil, kendi emeklerinin karşılığıdır. Ve emeklileri bu haktan yoksun bırakmak, doğrudan doğruya emek düşmanlığıdır. Büyük şirketlerin milyonlarca dolarlık borçları bağışlanırken, köprüler ve yollar halkın kesesinden ödenirken ve şirketlere her türlü kredi kolaylıkla sağlanırken, vatandaşın açlığa mahkum edilmesi, iktidarın emin iktidarı olduğunu çok açık gösteriyor.

Biz hiç değilse bunu, eğer seçimlerde hatırlayalım ve iktidarın bu gidişini oylarımızla frenleyelim. Emeklilerin zam talebi, haklı bir istektir. Emeklilerin sesini duyuralım.

Başa dön tuşu