Gündem

Ensar Vakfı Olayında Soruşturmalı Asım Sultanoğlu’na Şok Atama!

Karaman’da Ensar Vakfı olayında soruşturma geçiren Asım Sultanoğlu, Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. Bu atama tepkilere neden oldu. Olayın detaylarını ve tepkileri haberimizde bulabilirsiniz.

Karaman’da Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’ne (KAİMDER) ait evlerde kalan çocukların cinsel istismara ve tecavüze maruz kaldığı skandal olayda hakkında soruşturma açılan 3 yöneticiden biri olan Asım Sultanoğlu, Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. Bu atama, kamuoyunda büyük tepki topladı.

Olayın Geçmişi

2016 yılında ortaya çıkan olayda, 9-10 yaşlarında çok sayıda çocuğa tecavüz ettiği polis raporuyla belgelenen 54 yaşındaki Muharrem Büyüktürk adlı öğretmen tutuklanmıştı. Olayın sorumlularından biri olarak görülen Ensar Vakfı Karaman Şube Başkanı Asım Sultanoğlu ise görevinden istifa etmişti. Ancak Sultanoğlu, daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nda müşavir olarak görevlendirilmişti. Bu durum da eleştirilere neden olmuştu.

Tepkiler Büyüyor

Asım Sultanoğlu’nun Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü olarak atanması ise tepkileri daha da artırdı. Sosyal medyada konuyla ilgili çok sayıda paylaşım yapıldı. Bazı kullanıcılar, bu atamanın çocuklara karşı işlenen suçlara göz yumulduğunun bir göstergesi olduğunu belirtti. Bazı kullanıcılar ise bu atamanın iptal edilmesini ve sorumluların yargılanmasını talep etti.

Yetkililerden Açıklama Yok

Şanlıurfa Valiliği ve Milli Eğitim Bakanlığı, konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Asım Sultanoğlu’nun ne zaman göreve başlayacağı da bilinmiyor. Karaman’da Ensar Vakfı olayında devam eden dava ise halen sonuçlanmadı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu