google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc Eşitlik İçin Yürüyorlar: Türkiye'de Yağmur Altında Adalet Çağrısı! - haberbil.net
Gündem

Eşitlik İçin Yürüyorlar: Türkiye’de Yağmur Altında Adalet Çağrısı!

Türkiye'de 'vergide adalet, gelirde adalet' talebiyle başlatılan yürüyüş, çeşitli şehirlerden geçerek Ankara'ya ulaşmayı hedefliyor. DİSK tarafından düzenlenen bu yürüyüş, yükselen enflasyon ve artan yaşam maliyetlerine karşı emekçilerin sesini yükseltiyor. İstanbul'dan başlayıp Ankara'ya uzanan bu yürüyüş, ülkenin gelir ve vergi adaleti taleplerine dikkat çekiyor.

Türkiye’de, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) tarafından düzenlenen, “vergide adalet, gelirde adalet” sloganıyla yankılanan bir yürüyüş dikkatleri çekiyor. Bu yürüyüş, İstanbul’dan Ankara’ya kadar uzanıyor ve gelir ve vergi adaleti için ses yükseltiyor. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, kazanla aldıkları adaletsiz vergi sistemine karşı bu yürüyüşün sadece gelir adaleti için olmadığının altını çizdi​​​​.

Yıllardır Süren Mücadele ve Artan Adaletsizlik

Çerkezoğlu, iki yıldır sürdürdükleri bu mücadelenin, iş yerlerinden başlayarak, alanlara, meydanlara, mitinglere ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin önüne kadar taşındığını belirtti. Gelirde ve vergide adaletsizliğin arttığı bir süreçte, bu yürüyüşle mücadeleyi yeni bir adıma taşıdıklarını vurguladı​​.

Ekonomik Zorluklar ve Yoksullaşma

Yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle alım gücünün düşmesi, işçi ve emekçilerin yaşamını zorlaştırıyor. Çerkezoğlu, ücret artışlarının enflasyon karşısında yetersiz kaldığını, her geçen gün yoksullaştıklarını ve bu nedenle insanca yaşamak için Ankara’ya yürüdüklerini ifade etti​​.

Yürüyüşün Gelecek Durağı: Ankara’ya Doğru

İstanbul’dan başlayan bu yürüyüş, Gebze’den geçerek, Kocaeli, Yalova, Bursa, Bilecik ve Eskişehir üzerinden Ankara’ya doğru devam edecek. Bu süreçte, büyük bir buluşmayla yürüyüşün tamamlanacağı belirtiliyor

Başa dön tuşu