Yerel Haberler

Eskişehir’de Hava Sıcaklığı Düşüyor: Meteoroloji’den Sağanak Yağış ve Rüzgâr Uyarısı

Eskişehir ve çevresinde hava sıcaklıklarının düşmesi bekleniyor. Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü, bazı ilçelerde sağanak yağış geçişleri olacağını duyurdu. Rüzgârın kuvvetli eseceği uyarısında bulundu.

Eskişehir’in de içinde bulunduğu bölge genelinde hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece azalacağı bildirildi. Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü, bazı ilçelerde sağanak yağış geçişleri olacağını duyurdu. Rüzgârın kuvvetli eseceği uyarısında bulundu.

Havanın Durumu Nasıl Olacak?

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre, Eskişehir ve çevresinde havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı belirtildi. Sarıcakaya, Mihalgazi ve İnönü ilçelerinde yerel sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Rüzgârın kuzey ve kuzeybatı yönlerinden orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra zaman zaman kuvvetli esmesi tahmin ediliyor.

Hava Sıcaklığı Kaç Derece Olacak?

Gece saatlerinde Eskişehir’in Han ilçesinde hava sıcaklığının 13, Çifteler, Mihalıççık, Beylikova ve Mahmudiye ilçesinde ise 14 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Gündüz saatlerinde ise Eskişehir merkezde hava sıcaklığı 24, Seyitgazi, Alpu ve Sivrihisar ilçelerinde ise 25 derece olacak.

Meteoroloji’den Uyarılar

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü, vatandaşları sağanak yağışlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Yağışların ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı gibi olumsuzluklara neden olabileceği belirtildi. Ayrıca rüzgârın kuvvetli eseceği bölgelerde çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi tehlikelere karşı da tedbirli olunması istendi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu