Yerel Haberler

Gaziantep’te Kanser Hastaları Şehir Hastanesi Açılsın Diye Bekliyor

Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, AKP hükümetini şehir hastanesinin açılışını geciktirmekle ve kanser hastalarına eziyet etmekle suçladı. Öztürkmen, Gaziantep’te onkoloji hastanesi ve Doktor Ersin Arslan Hastanesi’nin kapatıldığını, şehir hastanesinin ise hâlâ açılmadığını söyledi.

Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, şehir hastanesinin açılışının seçim yatırımı için ertelenmesini ve kanser hastalarının mağdur edilmesini sert bir dille eleştirdi. Öztürkmen, Gaziantep’te onkoloji hastanesi ve Doktor Ersin Arslan Hastanesi’nin kapatıldığını, şehir hastanesinin ise hâlâ açılmadığını belirtti.

Kanser Hastaları Yatak Bulamıyor

Öztürkmen, kanser hastalarının tedavi olabilmek için civar illere veya Ankara’ya gitmek zorunda kaldıklarını, ancak orada da yatak bulamadıklarını söyledi. Öztürkmen, “Bir taraftan hastalığın vermiş olduğu acı, ızdırab ve çile, diğer taraftan ailenin çekmiş olduğu ızdırab ve çile artık dayanılamaz hâle gelmiştir.” dedi.

AKP İktidarı Açık Tesisleri Tekrar Açmada Usta

Öztürkmen, AKP iktidarının açık tesisleri tekrar tekrar açmakta usta olduğunu ifade etti. Öztürkmen, “AKP iktidarı açık tesisleri tekrar tekrar açmakta ustadır, beceriklidir, deneyimlidir. Bu nedenle de Gaziantep’teki şehir hastanesinin bir an önce açılarak bu kanser hastalarının derdine bir çare bulunması gerekmektedir.” diye konuştu.

Öztürkmen, şehir hastanesinin ocak ayına kadar bekletilmesinin kabul edilemez olduğunu vurgulayarak, hükümeti bu konuda duyarlı olmaya çağırdı. Öztürkmen, “Gaziantep’te kanser hastaları perişan bir durumda. Altı ay önce, şehir hastanesi açılacak diye Gaziantep’te hizmet veren onkoloji hastanesi kapatıldı.

Daha sonra, yıllardır hizmet veren Doktor Ersin Arslan Hastanesi de kapatıldı şehir hastanesi açılacak diye. Oysa, şimdi, şehir hastanesinin açılışı seçim yatırımı için ocak ayına bekletilmekte.” dedi.

Öztürkmen, kanser hastalarının yaşam hakkının ihlal edildiğini belirterek, bu duruma bir son verilmesini istedi. Öztürkmen, “Kanser hastalarının yaşam hakkını hiçe sayan bu uygulama derhal sonlandırılmalıdır. Şehir hastanesi bir an önce açılmalı ve kanser hastalarına gerekli tedavi imkanları sağlanmalıdır.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu