Ekonomi

Genesis, kümülatif satışlarda 1 milyon adede ulaştı

Genesis, 2015’teki lansmanından bu yana geçen 7 yıl 10 ayda kümülatif satışlarda 1 milyon adedi aştı. Marka, elektrikli araçlar, kaliteli ürünler ve farklılaştırılmış müşteri deneyimi ile küresel pazarda büyümesini sürdürüyor.

Hyundai Motor Company’nin premium markası Genesis, 2015’teki lansmanından bu yana geçen 7 yıl 10 ayda kümülatif satışlarda 1 milyon adedi aştı. Bu, markanın Toyota’nın Lexus’undan daha hızlı büyüdüğünü gösteriyor.

Genesis’in küresel pazardaki başarısı

Genesis, 17’sinde, lansmanından bu yana ağustos ayına kadar küresel pazarda 690.177 adet yurt içi ve 318.627 adet yurt dışı olmak üzere toplam 1 milyon adet ve 8.804 adet satış gerçekleştirdiğini duyurdu.

Markanın başarısının arkasında, en yüksek kalitede rekabetçiliğe sahip ürün yelpazesi, özel bir marka deneyimi alanı oluşturulması ve titiz müşteri hizmetleri de dahil olmak üzere, farklılaştırılmış bir müşteri deneyimi sağlama çabaları yatıyor.

Genesis, rekabetçi yeni otomobiller sunarak küresel pazardaki satışlarını hızla artırıyor. Başlangıçta G90 piyasaya sürüldü ve 384 adet satıldı. Ardından G70, G80, GV70 ve GV80 birbiri ardına tanıtıldı ve 2020 yılında 132.450 adet satıldı. Yıllık satışlar ilk kez 100.000 adedi aştı.

2021 yılında 201.415, 2022 yılında ise 215.128 adetlik satış gerçekleştiren şirket, bu yıl ağustos ayı itibarıyla 154.035 adet satış gerçekleştirerek istikrarlı bir büyüme kaydediyor.

En çok satılan Genesis modeli ise 2016 yılında lansmanı yapılan G80 olup, elektrikli modeli de dahil olmak üzere küresel pazarda toplam 390.738 adet satılmıştır. Markanın ilk SUV’si GV80 ve ilk kentsel lüks orta boy SUV’si GV70 de küresel pazarda sırasıyla 173.882 adet ve 160.965 adet kümülatif satış rakamına ulaştı.

Bu kadroya dayanarak Genesis, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa, Çin, Orta Doğu ve Avustralya dahil 17 pazara girdi.

Genesis’in marka deneyimi ve kalite güvencesi

Hyundai Motor Company’ye göre, Genesis, lüks deneyimler ve hizmetlerle ‘Genesis’in benzersiz farkını’ sunmak amacıyla dünya çapında 50 lokasyonda Genesis Studio, Genesis Lounge ve Genesis House gibi çeşitli marka deneyim alanlarını dikkatle yönetiyor.

Ayrıca Genesis, büyük küresel kuruluşlardan bir dizi olumlu yorum alarak güvenilir bir lüks marka olarak konumunu güçlendiriyor.

Genesis ayrıca Amerikan pazar araştırma firması JD Power tarafından açıklanan 2022 İlk Kalite Araştırmasında (IQS) premium marka olarak birinci sırada yer aldı. Bu anket, 1987’de başlayan dünyanın en yetkili kalite araştırmasıdır ve Genesis, 2017 ve 2020’de üst üste dört yıl birinci, 2021’de ise ikinci sırayı alarak en kaliteli rekabet gücüyle tanınmıştır. Son zamanlarda 2023 ABD Teknoloji Deneyimi Endeksi Araştırması’nda (TXI) tüm rakip lüks markaları geride bırakarak birinci sırada yer aldı.

Ayrıca, PGA Tour ve DP World Tour’un ortak ev sahipliği yaptığı ‘Genesis Scottish Open’ın isim sponsoru olarak hizmet veriyor ve aynı zamanda ‘Presidents Cup’ ve ‘Abu Dhabi HSBC Championship’ erkekler golf araçlarına sponsorluk yapıyor. ulusal yarışmalar.

Genesis’in elektrikli araç vizyonu

Bu arada Genesis, kümülatif küresel satışlarda 1 milyon adedi aşma başarısının ötesinde markanın sürekli büyümesi için yeni zorluklar üstlenmeye devam ediyor.

Genesis, Eylül 2021’de açıklanan elektrik markası vizyonu doğrultusunda elektrik çağının lider markası olma yolunda çalışmalarını sürdürüyor. Plan, 2025’ten sonra tüm yeni arabaların elektrikli araç olarak piyasaya sürülmesi. Bu amaçla elektrikli araç üretim sahalarımızı çeşitlendirerek küresel elektrifikasyon talebine cevap vermeyi planlıyoruz.

Buna ek olarak, halihazırda GV70 elektrikli modelini üreten Hyundai Motor Company’nin Alabama fabrikası ve 2025’te tamamlanması planlanan yeni HMGMA fabrikası, Kuzey Amerika pazarını hedeflemek için yeni bir platform kullanarak özel elektrikli araçlar üretmeyi planlıyor. elektrikli araçlar.

Genesis, lüks otomobil pazarında yeni bir standart belirlemeye devam ediyor. Marka, müşterilerine en iyi ürünleri ve hizmetleri sunarak onların beklentilerini aşmayı hedefliyor. Genesis’in gelecekteki büyümesi ve gelişimi merakla bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu