Ekonomi

Halkbank’tan 300 bin TL ile 500 Bin TL Arasında Sıfır Faizli Kredi Müjdesi!

Halkbank, kadın girişimcileri desteklemek için yeni bir kredi paketi duyurdu. Banka, KGF kefaleti ile iş kurmak veya işini büyütmek isteyen kadın girişimcilere 300 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi imkanı sağlıyor. Ayrıca, kadın kooperatiflerine de 1 milyon 110 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi verilecek.

Halkbank, Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla kadın girişimcileri özel bir kredi paketi ile destekliyor. Banka, Kredi Garanti Fonu (KGF) ile işbirliği yaparak, yeni bir iş yeri açmak veya mevcut işini geliştirmek isteyen kadın girişimcilere 300 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi fırsatı sunuyor. Bu krediyi almak için başvurular Halkbank şubeleri aracılığıyla yapılacak.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, yaptığı açıklamada, “Kadın girişimcilerimizin hayallerini gerçekleştirmeleri için onlara destek olmaya devam ediyoruz. KGF ile yaptığımız işbirliği sayesinde, kadınlarımıza sıfır faizli esnaf kredisi sunuyoruz. Bu kredi ile hem kadınlarımızın hem de ülkemizin ekonomisine katma değer sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Halkbank’tan Kadın Kooperatiflerine de Sıfır Faizli Kredi

Halkbank, sadece bireysel kadın girişimcilere değil, kadın kooperatiflerine de sıfır faizli kredi seçenekleri sunuyor. Banka, ortaklarının en az yüzde 50’si kadın olan kooperatiflere 1 milyon 110 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi imkanı sağlıyor. Bu kredinin vadesi ise 60 ay olarak belirlendi.

Halkbank’tan yapılan açıklamada, “Kadın kooperatiflerinin üretim ve istihdam kapasitelerini artırmak için sıfır faizli yatırım kredisi sunuyoruz. Bu kredi ile kooperatiflerin mal ve hizmet üretimine, serbest meslek ya da ticari faaliyete yönelik projelerini destekliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Halkbank’tan 300 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi fırsatından yararlanmak isteyen kadın girişimcilerin ve kadın kooperatiflerinin acele etmesi gerekiyor. Çünkü bu fırsatlar sınırlı bir süre için geçerli olacak. Halkbank’ın sunduğu bu avantajlı kredi seçenekleri hakkında daha fazla bilgi almak için bankanın internet sitesini ziyaret edebilir veya en yakın şubenize başvurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu