Yerel Haberler

HDP Esenyurt İlçe Başkanlığı’na Terör Operasyonu: Örgütsel Malzemeler Ele Geçirildi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK/KCK’nın korsan eylemlerinde kullanmayı planladığı iddia edilen malzemelerin HDP Esenyurt İlçe Başkanlığı’nda saklandığını belirledi. Düzenlenen operasyonda, terör örgütü üyeleri ve elebaşlarına ait fotoğraflar ile havai fişek, meşale, afiş, poster ve örgütsel içerikli malzemeler ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube ve Terörle Mücadele Şube müdürlükleri ekipleri, terör örgütü PKK/KCK’nın faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışma yürütüyor. Bu kapsamda, terör örgütünün korsan eylemlerde kullanmak amacıyla temin ettiği iddia edilen malzemelerin HDP Esenyurt İlçe Başkanlığı binasında saklandığını tespit etti.

Ekipler, binaya operasyon düzenlemek için harekete geçti. Operasyonda, binada bulunan terör örgütü üyeleri ve elebaşlarına ait fotoğraflar ile 20 meşale, 4 havai fişek rampası, çok sayıda yasaklı yayın, pankart ve örgütsel doküman ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler incelenmek üzere emniyete götürüldü.

Operasyonla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu