google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc İmamoğlu ve Yavaş’tan 2024 Yerel Seçimleri İçin Adaylık Açıklaması - haberbil.net
Gündem

İmamoğlu ve Yavaş’tan 2024 Yerel Seçimleri İçin Adaylık Açıklaması

2024 yerel seçimlerinde yeniden aday olacağını açıklayan İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Türkiye’nin geleceği için umut verici mesajlar verdi.

2024 yerel seçimlerinde gözlerin en çok çevrildiği iki büyükşehir olan İstanbul ve Ankara’da mevcut belediye başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, yeniden aday olacaklarını duyurdular. Her iki başkan da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında yaptıkları konuşmalarda, Türkiye’nin aydınlık geleceği için çalışmaya devam edeceklerini vurguladılar.

Ekrem İmamoğlu: “Gençler Tarih Yazacak”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2024 yerel seçimleri için adaylığını ilk açıklayan isim oldu. 25 Ağustos’ta yaptığı basın toplantısında, “İstanbul’u daha güzel bir şehir yapmak için yeniden adayım” diyen İmamoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında da gençlere seslendi. İmamoğlu, “Doğru bildiğimiz yolda hep birlikte yürürsek, hep birlikte pırıl pırıl aydınlığa koşarsak, eninde sonunda mutlaka başarırız. Hele hele bu şehrin, bu ülkenin gençleri tarih yazacaklar” dedi.

İmamoğlu, Türkiye’nin demokrasi ve özgürlük mücadelesinin devam ettiğini belirterek, “Bu mücadelede bizim yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum. Bu mücadelede bize destek veren herkesin emeği var. Bu mücadelede bize güvenen herkesin hakkı var. Bu mücadelede bize inanan herkesin umudu var” diye konuştu.

Mansur Yavaş: “Rozetsiz Başkanlık Yapmaya Devam Edeceğim”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında yaptığı konuşmada, 2024 Mart seçimlerinde yeniden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığını açıkladı. “Sevgili ailem” diye seslenerek Ankaralılara hitap eden Yavaş, “Siz de güveniyorum, nasip olursa herkesin belediye başkanı olmaya devam etmek istiyorum. Seçime gelip bir 5 yıl daha sizlerle birlikte olmak istiyorum” dedi.

Yavaş, Ankara’da hakkaniyetli ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla çalıştıklarını ifade ederek, “Ankara’da hakkımız yok. Bu dönemde olduğu gibi, yeni dönemde de bir devlet adamına yakışır şekilde rozetsiz başkanlık yapmaya devam edeceğim. Bu yolda benimle yürümeye var mısınız? Ben yola çıktığımı ifade edebilirim. Adayım demek hadsizlik. Çünkü aday olmanın koşulları var. Sizi aday gösteren yapılar var, partiniz var. İki arkadaşın karşısına aday çıkarılır, çıkarılmaz, günü gelince bakarız” şeklinde konuştu.

İyi Parti’den “Hayırlı Olsun” Mesajı

Mansur Yavaş’ın adaylık açıklamasına İyi Parti’den ilk tepki Grup Başkanvekili Erhan Usta’dan geldi. Usta, “Hayırlı olsun” demekle yetinerek, “Bu belediye başkanlarımızın devam etmesi Türkiye’nin de hayrına olacak. İllerinde ayrıntılı olacak. Önemli olan işbirliği” dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de daha önce yaptığı açıklamada, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın yeniden aday olmalarını destekleyeceklerini söylemişti. Akşener, “Bizim belediye başkanlarımızın devam etmesi Türkiye’nin de hayrına olacak. Bizim belediye başkanlarımızın devam etmesi Türkiye’nin de hayrına olacak. Bizim belediye başkanlarımızın devam etmesi Türkiye’nin de hayrına olacak” demişti.

CHP’den “Yılgınlık Size Yakışır mı?” Çağrısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında yaptığı konuşmada, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın yeniden aday olmalarını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Kılıçdaroğlu, “Bu iki arkadaşımız Türkiye’nin geleceği için çok önemli birer değerdir. Onlarla gurur duyuyoruz. Onlara destek vermek hepimizin görevidir” dedi.

Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini ancak umudun asla kaybedilmemesi gerektiğini vurgulayarak, gençlere seslendi: “Yılgınlık size yakışır mı? Yılgın bir tane genç var mı içinizde? En çok siz gençlere güveniyoruz. Bu şehrin ve bu ülkenin teminatı siz gençlersiniz. Sizler bu ülkeye sahip çıkacaksınız. Sizler bu ülkeye demokrasiyi getireceksiniz. Sizler bu ülkeye adaleti getireceksiniz.”

Başa dön tuşu