google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlarıyla Yüz Binlerce Aileye Destek Oluyor - haberbil.net
Yerel Haberler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlarıyla Yüz Binlerce Aileye Destek Oluyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı sosyal yardımlarla ilgili bilgi edinmek ve başvuru yapmak için bu makaleyi okuyun. İBB, nakdi yardım, gıda yardımı, askıda fatura, askıda ekmek, askıda giysi gibi çeşitli projelerle yüz binlerce aileye destek oluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), salgın sürecinde ortaya çıkan ekonomik zorluklar ve geçim sıkıntısı nedeniyle 1 milyondan fazla aileye sosyal yardım sağlıyor. İBB, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için nakdi yardım, gıda yardımı, askıda fatura, askıda ekmek, askıda giysi gibi çeşitli projeler yürütüyor. Peki, İBB sosyal yardım kartı nasıl alınır? Başvuru nasıl yapılır? Hangi kriterlere göre yardım veriliyor? İşte detaylar…

Nakdi Yardım

İBB, geliri olmayan veya düşük gelirli ailelere nakdi yardım sağlıyor. Nakdi yardım ödemeleri 100 TL ile 450 TL arasında değişiyor. Nakdi yardım almak isteyen vatandaşlar, Alo 153 veya 0212 444 00 93 numaralı telefonları arayarak başvuruda bulunabiliyor. Başvurular, İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından değerlendiriliyor ve uygun görülen ailelere sosyal yardım kartı veriliyor. Sosyal yardım kartı ile her ay düzenli olarak ödeme yapılıyor.

Gıda Yardımı

İBB, gıda ihtiyacı olan ailelere gıda kolisi dağıtıyor. Gıda kolisi içerisinde un, şeker, pirinç, makarna, yağ, salça, kuru fasulye, nohut, mercimek gibi temel gıda maddeleri bulunuyor. Gıda yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar, Alo 153 veya 0212 444 00 93 numaralı telefonları arayarak başvuruda bulunabiliyor. Başvurular, İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından değerlendiriliyor ve uygun görülen ailelere gıda kolisi teslim ediliyor.

Askıda Fatura

İBB, su ve doğalgaz faturalarını ödeyemeyen ailelere destek olmak için “Askıda Fatura” projesini başlattı. Bu proje sayesinde, ihtiyaç sahibi ailelerin faturaları hayırsever vatandaşlar tarafından ödeniyor. Askıda Fatura projesine katılmak isteyen vatandaşlar, sosinc.ibb.gov.tr adresinden başvuru formunu doldurabiliyor. Başvuru formunda fatura bilgileri ve ihtiyaç durumu belirtiliyor. Başvurular, İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından değerlendiriliyor ve uygun görülen faturalar askıya çıkartılıyor. Askıya çıkartılan faturaları ödemek isteyen hayırsever vatandaşlar da yine sosinc.ibb.gov.tr adresinden fatura seçimi yapabiliyor. Ödeme işlemi online olarak gerçekleştiriliyor.

Askıda Ekmek

İBB, ekmek ihtiyacı olan ailelere destek olmak için “Askıda Ekmek” projesini başlattı. Bu proje sayesinde, ihtiyaç sahibi ailelerin ekmekleri hayırsever vatandaşlar tarafından alınıyor. Askıda Ekmek projesine katılmak isteyen vatandaşlar, İBB Halk Ekmek A.Ş. büfelerine giderek ekmek alabiliyor. Ekmek almak isteyen vatandaşlar, büfede bulunan askıda ekmek kartını alarak ekmeklerini teslim alıyor. Ekmek bırakmak isteyen hayırsever vatandaşlar da yine İBB Halk Ekmek A.Ş. büfelerine giderek ekmek satın alıyor. Satın aldıkları ekmekleri askıya bırakmak için büfede bulunan askıda ekmek kutusuna bırakıyor.

Askıda Giysi

İBB, giysi ihtiyacı olan ailelere destek olmak için “Askıda Giysi” projesini başlattı. Bu proje sayesinde, ihtiyaç sahibi ailelerin giysileri hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanıyor. Askıda Giysi projesine katılmak isteyen vatandaşlar, İBB Sosyal Tesislerine giderek giysi alabiliyor. Giysi almak isteyen vatandaşlar, sosyal tesislerde bulunan askıda giysi standından istedikleri giysiyi seçerek teslim alıyor. Giysi bağışlamak isteyen hayırsever vatandaşlar da yine İBB Sosyal Tesislerine giderek giysi bağışında bulunabiliyor. Bağışlanan giysiler, sosyal tesislerde bulunan askıda giysi standına asılıyor.

İBB, sosyal yardım projeleriyle yüz binlerce aileye umut oluyor. Siz de ihtiyaç sahibi bir aileyseniz veya ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak istiyorsanız, İBB’nin sosyal yardım projelerine katılabilirsiniz. Unutmayın, birlikte daha güçlüyüz!

Meta açıklaması: İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı sosyal yardımlarla ilgili bilgi edinmek ve başvuru yapmak için bu makaleyi okuyun. İBB, nakdi yardım, gıda yardımı, askıda fatura, askıda ekmek, askıda giysi gibi çeşitli projelerle yüz binlerce aileye destek oluyor.

Başa dön tuşu