google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc İstanbul’da Fırtına Uyarısı: Olası Olumsuzluklara Karşı Tedbirli Olun - haberbil.net
Gündem

İstanbul’da Fırtına Uyarısı: Olası Olumsuzluklara Karşı Tedbirli Olun

İstanbul Valiliği, rüzgarın akşam saatlerinden itibaren fırtına şeklinde eseceğini duyurdu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü de Batı bölgelerinde hava sıcaklıklarında düşüş ve yağışların artış olacağını bildirdi. İstanbullular olası olumsuzluklara karşı uyarıldı.

İstanbul Valiliği, rüzgarın akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak fırtına şeklinde eseceğini ve Salı günü gece saatlerine kadar devam edeceğini duyurdu. İstanbullular olası olumsuzluklara karşı uyarıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü de Batı bölgelerinde hava sıcaklıklarında hissedilir derecede düşüşler yaşanacağını ve Perşembe gününden itibaren yurdun Batı bölgelerinde başlayacak yağışların ülke genelinde etkili olacağını bildirdi.

Fırtına Nedeniyle Ulaşımda Aksamalar Olabilir

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, rüzgarın akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak fırtına şeklinde eseceğinin tahmin edildiği belirtildi. Fırtınanın Salı günü gece saatlerine kadar etkisini sürdürmesi ardından etkisini kaybetmesi bekleniyor. Açıklamada, fırtına nedeniyle deniz ulaşımında aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Hava Sıcaklıkları Düşecek, Yağışlar Artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü de yaptığı son değerlendirmelere göre, Batı bölgelerinde hava sıcaklıklarında hissedilir derecede düşüşler yaşanacağını duyurdu. Hava sıcaklıklarının Marmara Bölgesi’nde 6 ila 10 derece, Ege Bölgesi’nde 4 ila 8 derece, Akdeniz Bölgesi’nde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Perşembe gününden itibaren yurdun Batı bölgelerinde başlayacak yağışların ülke genelinde etkili olacağı bildirildi. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Başa dön tuşu