Dünya

İtalyan adam peynir tekerlekleri altında ezilerek öldü

İtalya’da bir adam, binlerce Parmesan tarzı peynir tekerleğinin üzerine düşmesi sonucu öldü. Olay, Pazar günü bir depoda meydana geldi ve ekonomik zarar 7 milyon € olarak tahmin ediliyor.

İtalya’nın Lombardiya bölgesinde yaşayan bir adam, binlerce Parmesan tarzı peynir tekerleğinin üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Olay, Pazar günü bir depoda meydana geldi.

Raf kırılması domino etkisi yarattı

Depoda bulunan 74 yaşındaki Giacomo Chiapparini, peynir tekerleklerini tutan bir rafın kırılması sonucu gömüldü. Çökme, her biri yaklaşık 40 kg (84 lb) ağırlığındaki binlerce tekerleği aşağı çeken bir domino etkisi yarattı. İtfaiyeci Antonion Dusi AFP’ye verdiği demeçte, Chiapparini’nin cesedini bulmanın 12 saat sürdüğünü söyledi.

Tekerleklerden bazılarının yaklaşık 10 metre (33 fit) düştüğü bildirildi ve yerel bir sakin İtalyan medyasına çöküşün “gök gürültüsü gibi” geldiğini söyledi.

Ekonomik zarar 7 milyon €

Depo, Parmesan’a benzeyen ve İtalya’da popüler olan sert bir peynir olan Grana Padano’dan toplam 25.000 tekerlek içeriyordu. Sebep olunan ekonomik zararın 7 milyon € (6 milyon £) olduğu tahmin ediliyor.

İtalyan medyasına konuşan bir komşu, Chiapparini’yi “çok destekleyici… ve cömert” olarak nitelendirdi. Ayrıca onlarca yıl önce bir çocuğunu kaybettiğini söylediler.

Milano’nun yaklaşık 50 km (31 mil) doğusundaki Romano di Lombardia’da bulunan depo, olayın ardından kapatıldı. Yetkililer, kazanın nedenini araştırıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu