google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc Kağıthane'de Kanlı Hesaplaşma: Geceyi Aydınlatan Silah Sesleri ve Ardından Gelen Acı Gerçek - haberbil.net
Yerel Haberler

Kağıthane’de Kanlı Hesaplaşma: Geceyi Aydınlatan Silah Sesleri ve Ardından Gelen Acı Gerçek

İstanbul Kağıthane'de aralarında önceden husumet bulunan gruplar arasında çıkan silahlı çatışma sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı. Olayın detayları, polis soruşturması ve son gelişmeler bu haberde.

İstanbul’un huzurlu semtlerinden biri olan Kağıthane, dün gece yaşanan olayla sarsıldı. Gürsel Mahallesi 28 Nisan Caddesi, saat 21.00 sıralarında korku dolu anlara sahne oldu. Aralarında önceden bulunan husumet nedeniyle karşı karşıya gelen iki grup arasında çıkan tartışma, kısa sürede silahlı çatışmaya dönüştü.

Edinilen bilgilere göre, tartışmanın büyümesi üzerine taraflardan biri silahlarını ateşlemeye başladı. Çevredeki vatandaşlar, peş peşe gelen silah sesleriyle neye uğradıklarını şaşırdı. Kısa sürede olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis, güvenlik önlemlerini artırırken, sağlık ekipleri yaralılara ilk müdahaleyi olay yerinde gerçekleştirdi. Yaralılar, hemen çevre hastanelere kaldırıldı.

Acı Bilanço

Hastanelere ulaştırılan yaralılardan ikisinin durumu herkesi derinden üzdü. O.Y. ve M.A. isimli iki şahıs, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayata veda etti. Ağır yaralı olan H.Y.’nin durumu ciddiyetini korurken, S.Y.’nin sağlık durumunun daha iyi olduğu bildirildi. Polis, olay yerinde yaptığı incelemelerde 40 adet boş kovan buldu. Bu bulgular, çatışmanın şiddetini gözler önüne serdi.

Suç Kayıtları Ortaya Çıktı

Yapılan araştırmalarda, hayatını kaybeden ve yaralanan şahısların geçmişte çeşitli suçlara karıştıkları belirlendi. O.Y.’nin kasten yaralama, gasp, yağma; M.A.’nın hırsızlık; H.Y. ve S.Y.’nin ise kasten yaralama suçlarından kayıtları bulunuyor. Bu durum, yaşanan olayın altında yatan sebepler hakkında soru işaretleri yaratıyor.

Yetkililerden Açıklama

Kağıthane Kaymakamlığı, yaşanan olayla ilgili bir açıklama yaparak, vatandaşları bilgilendirdi. Açıklamada, “Karşılıklı husumet – alacak verecek meselesi” olarak nitelendirilen olayın, derinlemesine incelendiği ve soruşturmanın devam ettiği belirtildi. Emniyet güçleri, olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlatırken, bölgede yaşayan vatandaşların huzuru için gerekli tüm önlemlerin alındığını vurguladı.

Başa dön tuşu