google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc Kaliforniya’da Helikopter Kazası: Üç İtfaiyeci Hayatını Kaybetti - haberbil.net
Genel

Kaliforniya’da Helikopter Kazası: Üç İtfaiyeci Hayatını Kaybetti

Kaliforniya’da çıkan bir yangına müdahale eden iki helikopterin çarpışması sonucu üç itfaiyeci hayatını kaybetti. Kazanın nedeni henüz belirlenemedi.

Kaliforniya’da çıkan bir yangına müdahale eden iki helikopterin çarpışması sonucu üç itfaiyeci hayatını kaybetti. Kazanın nedeni henüz belirlenemedi. Kaliforniya’nın Riverside County bölgesinde, Cabazon yakınlarında Pazar akşamı bir binada başlayan ve daha sonra çevredeki bitki örtüsüne yayılan yangına itfaiye ekipleri sevk edildi.

Yangına müdahale eden iki helikopterden biri, gözlem için kullanılan Bell helikopteri, diğeri ise yangın geciktirici veya su taşıyan Sikorsky Skycrane helikopteri idi. Her iki helikopter de Kaliforniya Orman ve Yangından Korunma Departmanı (Cal Fire) ile sözleşme imzalamıştı.

Ancak helikopterlerden biri, henüz bilinmeyen bir nedenle diğerine çarptı ve yere düştü. Düşen helikopterde bulunan üç kişi, olay yerinde hayatını kaybetti. Diğer helikopter ise güvenli bir şekilde iniş yapabildi.

Kazada hayatını kaybedenlerin, Cal Fire’ın bir itfaiye kaptanı ve bölüm şefinin yanı sıra sözleşmeli bir pilot olduğu belirtildi. Kurbanların isimleri ise henüz açıklanmadı.

Cal Fire’ın güney bölge şefi David Fulcher, düzenlediği basın toplantısında, kazayı “trajik bir kayıp” olarak nitelendirdi ve “Üç büyük insanı kaybettik. Üç baba, üç koca, üç arkadaş, üç oğul” dedi.

Fulcher, kazanın ardından dört dönümlük ek bir yangının da çıktığını ancak tüm yangınların sonunda kontrol altına alındığını söyledi.

Kazayla ilgili soruşturma başlatan Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu (NTSB), olayın nedenini araştırıyor.

Başa dön tuşu