Genel

Milletvekili Orhan Ateş’ten sağlık turizmi açıklaması

AK Parti Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Orhan Ateş, sağlık sistemimizin başarısını rakamlarla ortaya koydu. Ateş, 2021 yılında 650 bin, 2022 yılında ise 1 milyon 260 bin yabancı ülke vatandaşının ülkemizde sağlık hizmeti aldığını ve bunun 107 milyar TL gelir getirdiğini söyledi.

Ateş, muhalefet partilerinin sağlık çalışanlarımızın ülkemizi terk ettiği iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Birçok yabancı ülke vatandaşı sahip olduğumuz sağlık altyapısı ve insan gücünden faydalanmak için ülkemize gelip sağlık hizmeti almaktadırlar. Sağlık çalışanlarımızın ülkemizi terk ettiği iddiası gerçeği yansıtmamakla birlikte birçok yabancı ülke vatandaşı sahip olduğumuz sağlık altyapısı ve insan gücünden faydalanmak için ülkemize gelip sağlık hizmeti almaktadırlar.” dedi.

Sağlık turizmi geliri 107 milyar TL

Ateş, sağlık turizminin ülkemize katkısını da rakamlarla ifade etti. Ateş, “Muhalefet partilerinin haksız ve bilgisizce eleştirdiği sağlık sistemimiz sayesinde sadece 2021 yılında 650 bin yabancı ülke vatandaşı ülkemizde sağlık turizmi hizmeti almış ve buradan elde edilen gelir yaklaşık 50 milyar TL tutarındadır. 2022 yılında toplam 1 milyon 260 bin yabancı ülke vatandaşı sağlık hizmeti almış, ülkemize gelmiş ve burada elde edilen gelir 57 milyar TL tutarındadır.” diye konuştu.

Sağlık sistemimiz dünya liderliğine koşuyor

Ateş, sağlık sistemimizin dünya liderliğine koştuğunu da vurgulayarak, “Sağlık sistemimiz son iki asırda önemli bir mücadele veren büyük bir millet olarak son çeyrek asırda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde daha büyük, daha güçlü ve daha cesur adımlarla millet olarak geleceğe yürüyoruz. Bu gayretlerin neticesinde, devletimiz ve necip milletimiz dünya liderliği yolunda kararlı ve süratli bir şekilde ilerlemektedir.” ifadelerini kullandı.

Orhan Ateş kimdir?

Orhan Ateş, 1976 yılında Bayburt’ta doğdu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra aynı üniversitede Göz Hastalıkları uzmanlığı yaptı. 2016 yılında Profesör oldu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevinden istifa ederek AK Parti’den Bayburt Milletvekili aday adayı oldu. 2023 seçimlerinde AK Parti’nin Bayburt Milletvekili seçildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu