Gündem

Murat Bakan: Erdoğan, Soylu’yu tasfiye ediyor!

Murat Bakan, Süleyman Soylu’yu tasfiye eden operasyonların arkasında Erdoğan’ın iradesi olduğunu söyledi. Soylu’ya yakın isimlerin gözaltına alınması ve dosyalarının Cumhurbaşkanı’na sunulması, iktidar içindeki çatlakları gözler önüne serdi.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakın isimlerin gözaltına alınması ve dosyalarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulmasıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bakan, “Süleyman Soylu ile iktisaklı olan kişilerin artık rahat hareket edemeyeceği bu dönemde o gözüküyor” dedi.

Soylu’nun yakını suç örgütü lideri çıktı!

Bakan, geçtiğimiz günlerde Antalya’da yurtdışına kaçmaya çalışırken yakalanan ve suç örgütü liderliği ile yolsuzluk suçlamalarıyla tutuklanan Ayhan Boran Kaplan’ın Süleyman Soylu’ya yakınlığıyla bilindiğini belirtti. Bakan, kendisinin Ocak ayında Kaplan’ın Antalya’da üç kez yakalanmasına rağmen serbest bırakılmasıyla ilgili soru önergesi verdiğini ancak cevap alamadığını söyledi.

Bakan, Kaplan’ın Ağustos ayında Ankara’da tüm suç örgütü liderlerinin katıldığı bir sünnet düğünü yaptığını ve bu düğün için emniyetten izin alması gerektiğini ancak bunun nasıl yapıldığını anlamadığını ifade etti. Bakan, “Belli ki birileri koruyor birileri de bunun hakkında bir operasyon düzenliyor yani emniyetin içinden buna bilgi veren birileri var diye düşünüyorum ben” dedi.

Soylu’nun bürokrasisi değiştirildi!

Bakan, Süleyman Soylu’nun görevden ayrılmasından sonra bakan yardımcıları, emniyet müdürleri ve şube müdürlerinin de görev yerlerinin değiştirildiğini hatırlattı. Bakan, “Süleyman Soylu ile ilgili onunla birlikte hareket eden özellikle bir kısmının hukuk dışı da davrandığı iddia edilen birçok Emniyet Müdürü de görev Yerleri değiştirildi” dedi.

Bakan, Süleyman Soylu döneminde yapılan tüm işlemlerle ilgili bir dosyanın hazırlandığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teslim edilmek üzere olduğunu duyduğunu söyledi. Bakan, “Bu operasyon şunu gösteriyor Süleyman Soylu ile iktisaklı olan kişilerin artık rahat hareket edemeyeceği bu dönemde o gözüküyor” dedi.

Erdoğan’ın iradesi olmadan operasyon yapılamaz!

Bakan, Süleyman Soylu’nun AKP milletvekili ve İçişleri Komisyonu Başkanı olarak devam etmesine rağmen bu operasyonların yapılmasının Erdoğan’ın iradesi olmadan mümkün olamayacağını söyledi. Bakan, “Bu operasyonlar Erdoğan’ın iradesi olmadan yapılamaz. Erdoğan, Soylu’yu tasfiye ediyor. Bu, iktidar içindeki çatlakları gözler önüne seriyor” dedi.

Bakan, Süleyman Soylu’nun yaptığı işlemlerle ilgili soruşturma ve araştırmaların devam edeceğini ve bunların sonucunda yeni operasyonlar ve gözaltılar olabileceğini öne sürdü. Bakan, “Soylu’nun yaptığı işlemlerle ilgili birçok dosya var. Bunların hepsi ortaya çıkacak. Soylu’nun kendisi de bu operasyonlardan nasibini alabilir” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu