google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc Nizip’te hastane polikliniğinde silah sesleri: 3 kişi kurşunlanarak yaralandı - haberbil.net
Yerel Haberler

Nizip’te hastane polikliniğinde silah sesleri: 3 kişi kurşunlanarak yaralandı

Nizip’te hastane polikliniğinde silah sesleri: 3 kişi kurşunlanarak yaralandı. Olayın nedeni alacak verecek meselesi. Hastane güvenlik gerekçesiyle kapatıldı.

Nizip Devlet Hastanesi’nde bugün öğle saatlerinde silah sesleri yükseldi. Alacak verecek meselesi yüzünden husumetli olan iki grup arasında çıkan tartışma, silahlı çatışmaya dönüştü. Olayda 3 kişi kurşunlanarak yaralandı. Hastane ise güvenlik gerekçesiyle kapatıldı.

Olayın perde arkası

Olay, saat 13.00 sıralarında Nizip Devlet Hastanesi poliklinik bölümünde meydana geldi. İddiaya göre, hastaneye tedavi olmak için gelen İbrahim Halil B. ve oğlu Fatih Eren B., daha önce alacak verecek meselesi nedeniyle aralarında husumet bulunan bir şahıs ile karşılaştı. Taraflar arasında başlayan sözlü tartışma, kısa sürede büyüyerek silahlı çatışmaya dönüştü.

Kurşun yağmuru: 3 yaralı

Çatışma sırasında ismi henüz öğrenilemeyen şahıs, belinden çıkardığı tabancayla baba-oğula ateş açtı. Baba İbrahim Halil B. ve oğlu Fatih Eren B., vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı. Olay yerinde bulunan Kemal Ş. isimli bir vatandaş da kurşunların hedefi oldu ve yaralandı.

Hastane boşaltıldı, polis seferber oldu

Olayın ardından hastaneye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar, hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından ameliyata alındı. Yaralılardan İbrahim Halil B’nin durumunun ağır olduğu, diğer iki yaralının ise hayati tehlikesinin olmadığı belirtildi.

Polis ekipleri ise olay sonrası hastanenin poliklinik bölümünü güvenlik gerekçesiyle boşalttı ve olay yerinde inceleme yaptı. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Olayın nedeni ne?

Olayın nedeninin alacak verecek meselesi olduğu iddia edildi. Ancak bu iddia henüz resmi olarak doğrulanmadı. Bazı kaynaklar ise olayın daha önce yaşanan bir kavga nedeniyle intikam amaçlı gerçekleştirildiğini ileri sürdü.

Başa dön tuşu