Yerel Haberler

Ordu’da Mera Kavgası: 1 Ölü

Ordu’nun Kabadüz ilçesinde mera anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada bir kişi öldü, bir kişi de yaralandı. Olayın faillerinden biri yakalandı, diğeri ise kaçtı.

Ordu’nun Kabadüz ilçesinde yaşanan mera anlaşmazlığı kanlı bitti. İki oba arasında çıkan silahlı kavgada bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi de yaralandı. Olayın faillerinden biri jandarma tarafından yakalanırken, diğeri ise kaçtı.

Olay Nasıl Gelişti?

Olay, dün akşam saat 18.30 sıralarında ilçeye bağlı Musakırık Mahallesi’ndeki Dereyurt Obasında meydana geldi. İddiaya göre aralarında daha önce husumet bulunan Mustafa Kır (45) ile Şenel Baştuğ (61), arazi anlaşması nedeniyle tartışmaya başladı. Tartışma büyüyerek silahlı kavgaya dönüştü. Baştuğ, üzerindeki ruhsatlı tabanca ile Mustafa Kır’a ateş etti. Karnından yaralanan Kır, kanlar içerisinde yere yığıldı.

Olay Yerine Jandarma ve Sağlık Ekipleri Geldi

İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Mustafa Kır, olay yerindeki ilk müdahalesinin ardından kaldırıldığı Ordu Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Olayın ardından Şenel Baştuğ, jandarma ekipleri tarafından suç aleti ile birlikte yakalandı. Kavgada başına aldığı darbe ile yaralanan Baştuğ, tedavi edilmek üzere ambulansla hastaneye götürüldü.

Olayın Diğer Faili Kaçtı

Olayda Mustafa Kır’ın yanında bulunan ve ismi henüz öğrenilemeyen bir kişi de silahla ateş ettiği iddia edildi. Bu kişi ise olay yerinden kaçarak izini kaybettirdi. Jandarma ekipleri, kaçan şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Olayla İlgili Soruşturma Sürüyor

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı. Olayın neden çıktığı, kavgaya karışanların kimlikleri ve olay yerinde bulunan deliller inceleniyor. Olayın aydınlatılması için görgü tanıklarının ifadelerine de başvuruluyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu