google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc Orhan Sümer: “AKP iktidarı Adana’yı sattı” - haberbil.net
Yerel Haberler

Orhan Sümer: “AKP iktidarı Adana’yı sattı”

Adana Milletvekili Orhan Sümer, AKP iktidarının Adana’da yaptığı rant ve beton ekonomisini sert bir dille eleştirdi. Sümer, deprem yaşamış bir kentte yıkım işlerinin bile profesyonelce yapılmadığını, devlete ait olan birçok arazinin satıldığını ve Adana’ya hiçbir yatırım yapılmadığını belirtti.

Adana Milletvekili Orhan Sümer, AKP iktidarının Adana’da yaptığı rant ve beton ekonomisini eleştirdi. Sümer, deprem yaşamış bir kentte yıkım işlerinin bile profesyonelce yapılmadığını, devlete ait olan birçok arazinin satıldığını ve Adana’ya hiçbir yatırım yapılmadığını söyledi.

Sümer, ayrıca, AKP iktidarının havaalanının arazisine göz diktiğini ve Adana’nın sorunlarına sahip çıkmadığını ifade etti.

Adana Milletvekili Orhan Sümer: “AKP iktidarı Adana’yı sattı”

Sümer, AKP iktidarının Adana’da yaptığı rant ve beton ekonomisini sert bir dille eleştirdi. Sümer, deprem yaşamış bir kentte yıkım işlerinin bile profesyonelce yapılmadığını, devlete ait olan birçok arazinin satıldığını ve Adana’ya hiçbir yatırım yapılmadığını belirtti.

AKP iktidarı rant peşinde koşuyor

Sümer, AKP iktidarının rantın ve beton ekonomisinin en sevdiği iş olduğunu bildiklerini ancak maalesef deprem yaşamış bir kentte yıkım işlerini bile profesyonelce yapacak yıkımcılara değil kendilerinin gösterdiği, kendilerinin ortak olduğu, rant peşinde koşan yıkım firmalarına vererek Adana’da ciddi sorunlar yaratmaya başladıklarını söyledi.

Sümer, “Maalesef, AKP iktidarı döneminde Adana’da TEKEL binalarını sattılar, TRT binası satıldı, Sümerbank arazileri satıldı, Karayolları binası satıldı, devlete ait olan tarım arazilerinin büyük bir bölümü satıldı; ayrıca, o da yetmiyormuş gibi Demiryollarının atölyeleri tamamen özelleştirildi.” dedi.

Adana’ya hiçbir yatırım yapılmadı

Sümer, bu kadar satış yapılmasına rağmen Adana’ya bir çivi çakılmadığını vurguladı. Sümer, “Elimizde tek kalan havaalanını da maalesef şu an havaalanının arazisine göz dikmiş, ranta doymayan AKP iktidarı tarafından kullanıma açmaya çalışıyorlar. İnşallah, ellerini vicdanlarına koyarlar, Adana’nın sorunlarına sahip çıkarlar diyorum.” diye konuştu.

Sümer, Adana’nın hak ettiği değeri görmesi için mücadele etmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu