google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc Otomobil fiyatlarındaki artışı polisiye tedbirlerle çözemezsiniz - haberbil.net
Ekonomi

Otomobil fiyatlarındaki artışı polisiye tedbirlerle çözemezsiniz

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, otomobil fiyatlarının olağanüstü şekilde arttığını ve hükümetin bunu polisiye tedbirlerle çözmeye çalıştığını söyledi. Usta, bu tedbirlerin çok kolay bir şekilde baypas edildiğini ve mantıksız olduğunu belirtti.

Otomobil fiyatları neden artıyor?

Erhan Usta, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, otomobil fiyatlarının diğer ülkelere göre çok yüksek olduğunu ve bunun yanlış ekonomi politikalarının bir sonucu olduğunu ifade etti. Usta, otomobil talebinin artmasının ve fiyatların yükselmesinin nedeninin insanların ertesi gün kâr edeceğini bilmesi olduğunu söyledi.

Usta, bu sorunu kökünden çözmenin gerektiğini ve otomobilde yatırımcının başka gideceği bir yer olmadığını vurguladı. Usta, konutta da benzer bir durumun yaşandığını ve konut fiyatlarının da yüksek artış gösterdiğini hatırlattı.

Hükümetin aldığı tedbirler işe yarıyor mu?

Erhan Usta, hükümetin otomobil fiyatlarını düşürmek için aldığı tedbirleri eleştirdi. Usta, daha önce getirilen altı ay ve 6 bin kilometre sınırının bayiler tarafından leasing yöntemiyle atlatıldığını, ilan yasağının ise ilanlardan sıfır atılarak delindiğini anlattı.

Usta, bu tedbirlerin polisiye olduğunu ve çok kolay bir şekilde baypas edilebildiğini söyledi. Usta, ilan yasağının komik bir durum olduğunu ve 85 milyonluk koskoca ülkeyi bu kafayla yönetmenin mümkün olmadığını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu