Genel

Özge Ulusoy’dan Babasının Katiline İsyan: “Adalet Yerini Bulana Kadar Mücadele Edeceğim!”

Ünlü manken Özge Ulusoy'un babası Haydar Ulusoy'u yaya geçidinde çarparak öldüren sürücü serbest bırakıldı. Ulusoy, Instagram'dan yaptığı paylaşımda katil zanlısına tepki göstererek adalet arayışını dile getirdi.

Ünlü manken Özge Ulusoy, babası Haydar Ulusoy’u kaybetmenin acısını yaşıyor. 4 Aralık 2022’de Ankara’da karşıdan karşıya geçerken araba çarpma sonucu hayatını kaybeden Haydar Ulusoy’un kızı Özge Ulusoy, babasına çarpan sürücünün serbest bırakılmasına sitem etti.

Babasının Mezarı Başında Paylaşım:

Bayram öncesi babasını ziyaret eden Ulusoy, Instagram hesabından babasının mezarı başında yaptığı paylaşımda, “Öyle bir ateş ki içimizdeki hep yanmaya devam edecek. Hayatımız sen gidince durdu, hiçbir şey eskisi gibi değil artık. Ama sen her saniye bizimlesin baba” ifadelerini kullandı.

Katil Zanlısı Serbest Bırakıldı:

Babasının ölümüne neden olan sürücünün serbest bırakılmasına tepki gösteren Ulusoy, şunları söyledi: “Bu arada babamı evinin önündeki yaya geçidinde gündüz vakti gayet açık bir havada azami hızın neredeyse iki katı yüksek bir hızda frene dahi basmadan katlettiği; video görüntüsü, bilirkişi raporu ve Adli Tıp Kurumu raporuyla ispatlanmış katilin 15 aydır hala ehliyeti cebinde araba kullanabildiğini biliyor muydunuz?”

“15 Aydır Adaletin Yerini Bulması İçin Mücadele Ediyoruz”:

Ulusoy, sözlerine şöyle devam etti: “Katil ve ailesi video kaydı olmadığını zannedip yalancı şahitleriyle birlikte babamı suçladılar bir de! Yalancının mumu yatsıya kadar yandı video kaydı çıktı ortaya ve adım adım babamın nasıl öldürüldüğü ispat edildi. Hala kabul etmediler! Şaka yapmıyorum inkar etti katil babamı suçlamaya devam etti! Boşuna delirmiyorum ne yazık ki ben… Şimdi İstinaf Mahkemesi’nde davamız.”

“Adalet Yerini Bulana Kadar Mücadele Edeceğim”:

Ulusoy, katil zanlısının para cezasına çevrilmesini ve adli kontrolünün kaldırılmasını istediğini de belirterek, “Pişmanlık falan sıfır anlayacağınız. Ve biz… Babasının acısıyla yanarken bir de bunlarla uğraşan biz. Bizim yüreğimiz biraz hafifleyecekse bir gün o katil hapse döndüğü gün olacak sadece ve ben Özge Ulusoy olarak yemin ederim ki ömrüm yettiğince babamın hakkını adalet yerini bulana kadar arayacağım!” dedi.

Haber Detayı:

  • Haydar Ulusoy, 4 Aralık 2022’de Ankara’da karşıdan karşıya geçerken araba çarparak hayatını kaybetti.
  • Sürücü, video kaydı, bilirkişi raporu ve Adli Tıp Kurumu raporuna rağmen serbest bırakıldı.
  • Özge Ulusoy, babasının katil zanlısının cezalandırılması için adalet mücadelesi veriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu