google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc Seydişehir’de Yaralı Ebabil Kuşu Kurtarıldı - haberbil.net
Yerel Haberler

Seydişehir’de Yaralı Ebabil Kuşu Kurtarıldı

Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaralı halde bulunan bir ebabil kuşunu koruma altına aldı. Ebabil kuşu, tedavisinin tamamlanmasının ardından doğaya salınacak.

Ebabil kuşu, Konya’nın Seydişehir ilçesinde yaşayan Ali Saracoğlu tarafından Ortakaraören Mahallesi’ndeki evinin önünde fark edildi. Saracoğlu, yaralı kuşu alarak zabıta ekiplerine haber verdi. Zabıta ekipleri, kuşu alarak tedavi için veteriner hekime götürdü.

Ebabil kuşunun, kanatlarında ve bacaklarında yaralanmalar olduğu belirlendi. Kuşun, tedavisinin ardından doğal ortamına bırakılacağı bildirildi.

Ebabil kuşu, göçmen bir kuş türüdür. Yazları Türkiye’de yaşayan ebabil kuşları, kışları Afrika’ya göç eder. Ebabil kuşları, uçarken su içebilen ve havada uyuyabilen ender kuşlardandır. Ebabil kuşları, ayrıca Kuran-ı Kerim’de de geçen bir kuştur.

Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaralı ebabil kuşunu kurtardıkları için mutlu olduklarını söylediler. Ekipler, vatandaşlardan da yaralı veya zor durumda olan hayvanlara yardım etmelerini istediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu