Gündem

Sınırda Terör Operasyonu: 4 PKK’lı Yakalandı

Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 4 PKK terör örgütü mensubu yakalandı. Milli Savunma Bakanlığı, “Teröre ve teröriste geçiş yok” dedi.

Türkiye’nin güney sınırında terörle mücadele operasyonu devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 4 PKK terör örgütü mensubunun yakalandığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, sınırda görevli askerler, 6 kişilik bir grubun yasa dışı yollarla Türkiye’ye geçmeye çalıştığını belirledi. Gruba müdahale edildi ve 6 kişi yakalandı. Yapılan inceleme sonucunda yakalanan şahıslardan dördünün PKK terör örgütü mensubu olduğu belirlendi.

Bakanlık, konuya ilişkin olarak “Teröre ve teröriste geçiş yok” mesajını verdi. Yakalanan teröristlerin sorgusu ve işlemleri devam ediyor.

Türkiye, Suriye’de terör örgütleriyle mücadele etmek için birçok operasyon düzenledi. Barış Pınarı, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarıyla bölgede güvenliği sağlamayı amaçlayan Türkiye, aynı zamanda sınır güvenliğini de koruyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu