google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc Sokak köpekleri sorununa kalıcı çözüm! 4 Bakanlık buna ilişkin yasa tasarısı hazırladı - haberbil.net
Gündem

Sokak köpekleri sorununa kalıcı çözüm! 4 Bakanlık buna ilişkin yasa tasarısı hazırladı

Başıboş sokak köpekleri sürü halinde vatandaşlara vahşet yaşatmaya devam ederken bakanlıklar bu işe el koydu ve 4 bakanlık buna ilişkin kalıcı çözüm üretebilmek için yeni bir yasa tasarısı hazırladı. Tüm detaylar bu videoda anlatıldı.

Adalet Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda yürütülecek olan bir çalışma ile sokaklardaki başıboş köpek sorununa kökten bir çözüm sağlanacak. Bu 4 bakanlık buna ilişkin yasa tasarısını geçtiğimiz 31 Mart seçim öncesinde hazırlamışlardı lakin seçim sonrasına bırakmışlardı.

Türkiye’deki sokak köpekleri maalesef, ‘’idare edilmeyecek bir sorun’’ haline dönüşmüş bir vaziyette. Sokaklar köpek sürüleri ile dolarken vatandaşların can emniyetleri büyük bir risk altında ve birçok şehirde köpek saldırılarından dolayı can kayıpları devam etmektedir. 4 bakanlıkta buna ilişkin yeni bir yasa tasarısı hazırladı ve önümüzdeki günlerde hayata geçirmeyi planlıyor.

Peki, sokak köpekleri ile ilgili hazırlanan tasarı içerisinde neler var? Hangi yaptırımlar uygulanacak? Tüm detaylar aşağıda verilen video içeriğinde anlatılmıştır.

Başa dön tuşu