google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc Sound of Freedom filmi Ağustos ayında gösterime giriyor! - haberbil.net
Genel

Sound of Freedom filmi Ağustos ayında gösterime giriyor!

Avustralyalı Dendy sinemaları, ABD’nin muhafazakar hiti Sound of Freedom’u Ağustos ayında göstermeye hazırlanıyor. Film, çocukları seks tacirlerinden kurtarmaya çalışan eski bir ajanın gerçek hikayesini anlatıyor. Film, QAnon adlı komplo teorisi grubunun desteklediği bir film olarak biliniyor.

Avustralyalı Dendy sinemaları, ABD’nin muhafazakar hiti Sound of Freedom’u Ağustos ayında göstermeye hazırlanıyor. Film, çocukları seks tacirlerinden kurtarmaya çalışan eski bir ajanın gerçek hikayesini anlatıyor.

Filmde, Kolombiya’daki çocukları seks tacirlerinden kurtarmaya çalışan eski bir iç güvenlik departmanı ajanı olan Tim Ballard’ı Jim Caviezel canlandırıyor. Caviezel, daha önce Mel Gibson’ın yönettiği The Passion of the Christ filminde İsa Mesih’i oynamıştı.

Mel Gibson, Dendy sinemalarının ortak sahibi ve filmi destekleyen isimlerden biri. Sinema zinciri, filmi ‘ezici talep nedeniyle’ göstereceklerini söyledi. Ancak film, gerçek popülaritesine ilişkin sorulara rağmen, Amerikan sağ kanadının teşvik ettiği bir film olarak biliniyor.

Film, Ballard’ın Operation Underground Railroad adlı bir örgüt kurmasını ve çocukları kurtarmak için tehlikeli operasyonlara girişmesini konu alıyor. Örgüt, QAnon adlı komplo teorisi grubunun desteklediği ve bağış topladığı bir kuruluş.

QAnon, dünyayı yöneten gizli bir elitin çocukları kaçırarak kanlarını içtiğine ve Donald Trump’ın bu elitlere karşı savaştığına inanan bir grup. Grup, 6 Ocak’ta ABD Kongre Binası’nın basılmasında da rol oynamıştı.

Sound of Freedom filmi, QAnon’un yanındaki bir film olarak görülüyor. Filmdeki bazı sahneler ve diyaloglar, QAnon’un iddialarına gönderme yapıyor. Film ayrıca çocuk tacirleriyle mücadele eden diğer kuruluşların eleştirildiği bir sahne de içeriyor.

Film, 2023 yılında vizyona girdi ve ABD’de 134 milyon dolar hasılat yaptı. Film, eleştirmenlerden karışık yorumlar alırken, izleyicilerden yüksek puanlar aldı.

Dendy sinemalarının CEO’su Greg Hughes, filmi göstermeye karar verdiklerini ve izleyicilerin kendilerine karar vermelerini istediklerini söyledi. Hughes, “Bu film çok tartışmalara neden oldu ama biz sanatın özgürce ifade edilmesine inanıyoruz” dedi.

Film, Avustralya’da 28 Ağustos’ta gösterime girecek.

Başa dön tuşu