google-site-verification=A87PosubcSTDO2a9r_X0e-JxuYINZDky1x0_DXmsMCc Yeniden Refah Partisi’nden AK Parti’ye sert eleştiri: Algı yönetimi yapıyorlar - haberbil.net
Gündem

Yeniden Refah Partisi’nden AK Parti’ye sert eleştiri: Algı yönetimi yapıyorlar

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Vekili Doğanaydal, AK Parti’yi algı oluşturmakla suçladı. Mayıs seçiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek veren Doğanaydal, Karadeniz’deki gaz ve petrol keşiflerinin gerçek olmadığını iddia etti.

Cumhur ittifakının küçük ortağı Yeniden Refah Partisi, AK Parti’ye yönelik sert eleştirilerde bulundu. Genel Başkan Vekili Doğanaydal, Karadeniz’deki gaz ve petrol keşiflerinin gerçek olmadığını, algı yönetimi yapıldığını öne sürdü.

Doğanaydal, Mayıs seçiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek verdiklerini ancak AK Parti’nin imzaladıkları ittifak protokolüne uymadığını söyledi. İlave vergi ve zamların konulmaması, çiftçi, esnaf ve üreticilerin borçlarının silinmesi gibi vaatlerin yerine getirilmediğini belirtti.

Doğanaydal, ayrıca yerel seçim sürecine ilişkin de önemli açıklamalar yaptı. Yeniden Refah Partisi’nin tek başına gireceğini duyurdu. AK Parti’nin kendilerine ihtiyacı olduğunu savundu. “Yeniden Refah Partisi olmadan AK Parti 76 tane ilçe kaybedecektir” dedi.

Doğanaydal’ın en çarpıcı iddiası ise Karadeniz’deki gaz ve petrol keşifleriyle ilgiliydi. Erdoğan’ın seçim sürecinde meydanlarda dile getirdiği keşiflerin gerçek olmadığını, vatandaşı kandırmaya yönelik bir algı yönetimi yapıldığını ileri sürdü.

Doğanaydal, “Gavurda günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol bulduk diyorlar. Bu algı yönetimi. Günde 5 bin varil çıkartabiliyorlar. Halkımız şunu bilmiyor; Türkiye Cumhuriyeti günde 1 milyon varil tüketiyor. Vatandaşlarımızın evlerine göndermeye başladık dedikleri 10 sondajda söyledikleri rakam 10 milyon metreküp günlük. Yıllık tüketiminizin 12’de biri bile değil. Bir ay yetmeyecek bir malzeme. Başka bir algı yönetimi yapıyorlardı” diye konuştu.

Doğanaydal, madem bunların yalan olduğunu biliyorlardı, o zaman çıkıp itiraz etselerdi dedi. Yeniden Refah Partisi’nin de bu işin günahkarlarından birisi olduğunu söyledi. “Bugün çıkıp da öyle masumane açıklamalar yapmasınlar, vatandaşı kandırmaya kalkmasınlar” dedi.

Doğanaydal’ın bu eleştirilerine muhalefet seçmeninden de tepki geldi. Seçimden önce Erdoğan’ın her söylemine destek açıklaması yapan, Erdoğan’ın seçilmesi için çalışan Yeniden Refah Partisi’nin seçim sonrası Cumhurbaşkanına yönelik algı suçlaması için “Birlikte kandırdınız” diyorlar.

Yeniden Refah Partisi’nin AK Parti’ye yönelik bu sert eleştirileri, Cumhur ittifakının geleceği açısından da soru işaretleri yaratıyor. Yerel seçimlerde ayrı gireceklerini açıklayan Yeniden Refah Partisi, Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Erdoğan’a destek vermeyecek mi? Bu sorunun yanıtını zaman gösterecek.

Başa dön tuşu